Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się

Psie zaprzęgi na imprezy firmowe

Data : 2010-12-30
quadyquady

Niebieskie oczy, mroźna Syberia, psy Północy- takie i inne skojarzenia w głowach mijanych przechodniów budzi widok spacerującego lub biegajacego Husky. Uwielbiany za piękny wygląd, niezależny charakter, inteligencję i zapał. To wszystko czyni z Husky miłego towarzysza i zdolnego do dużego wysiłku pracownika.

Pierwotny pies był przede wszystkim myśliwym. Dzięki gęstej sierści (wzbogaconej o dodatkową warstwę puchu, chroniącego przed wiatrem i mrozem), krótkim uszom (mającym zapobiec szybkiej utracie ciepłoty ciała), oraz twardym poduszkom łap idealnie znosił klimat Alaski.

Dawniej psie zaprzęgi wykorzystywane były głównie do przewozu ludzi i wyposażenia na trasach syberyjskich, alaskańskich i arktycznych. Był to niezawodny środek lokomocji ze względu na znaczną odporność tych psów na surowe warunki klimatyczne, małe wymagania co do pielęgnacji oraz duże zdyscyplinowanie.

Obecnie psie zaprzęgi wykorzystywane są w  sporcie i rekreacji. Siberian Husky to pies przyjaciel dla ludzi aktywnych, którzy lubią uprawiać sporty zimowe. Obecnie popularne są nastepujące dyscypliny sportów zaprzęgowych:     

Canicross 

Dyscyplina polegająca na bieganiu z psem przypiętym do boku właściciela za pomocą uprzęży i specjalnej liny z amortyzatorem. Idealny sport dla chcących zrekompensować sobie niedostatek ruchu oraz  utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej. Dla osób preferujących bieganie z czworonogiem, proponujemy dłuższe wycieczki terenowe.

Bikejorgin

Dyscyplina ta rozgrywana jest na dystansach sprinterskich, w której jeden lub dwa psy ciągną rower połączony z nimi liną z amortyzatorem. Z racji osiągania dość dużych prędkości (na zjazdach nawet do 60 km/h ), sport ten zaliczany jest do ekstremalnych. Organizujemy wyprawy po trudnych terenach obfitujących w nieregularne ukształtowanie. Dzięki temu gwarantujemy przypływ dużej dawki adrenaliny oraz pozytywnych emocji.

Odmianą tego sportu jest dyscyplina o nazwie Scooter. Różnica polega na tym, że zamiast roweru stosuje się hulajnogę.W zaprzęgu jest jeden lub dwa psy.

Skijorgin

To sport w którym pies lub kilka psów ciągnie narciarza. Dyscyplina ta uznawana jest obecnie za najbardziej dynamicznie rozwijającą się wśród sportów zimowych. Można ją  uprawiać rekreacyjnie lub w ramach profesjonalnego sportu. Narciarze i psy ścigają się w kilku kategoriach: sprint, wyścig długodystansowy i wyścig leśny.

Przede wszystkim jest to jednak świetna zabawa dla ludzi i psów, które z reguły uwielbiają intensywny wysiłek i bieganie do utraty tchu.Gwarantujemy świetną zabawę łączącą w sobie jazdę na nartach oraz obcowanie z czworonogami.

Pulka

Są to niewielkie płaskie saneczki zaopatrzone w dwa dyszle  połączone z przodu kabłąkiem. Między dyszlami biegnie jeden, dwa lub trzy psy ciągnące pulkę. Za psami można jechać na nartach, bądź biec.

Liczba psów zależy od ich wielkości i siły, od ciężaru ciągniętego pojazdu, od długości trasy i ukształtowania terenu. Psie zaprzęgi potrafią osiagnąć prędkość od 30 do 50 km/h.

Istnieje także szereg innych konkurencji w których może uczestniczyć jeden Husky.

 

Dla firm proponujemy różnego rodzaju imprezy integracyjne z udziałem psich zaprzęgów. Zapraszamy do udziału w licznych konkurencjach, zabawach oraz wyścigach. Dla amatorów białego szaleństwa, oprócz psich zaprzęgów proponujemy mniej lub bardziej ekstremalne wyprawy na skuterach śnieżnych. Na życzenie klienta łączymy wycieczki na skuterach z psimi zaprzęgami. Zależy nam na tym, aby wyprawy te łączyły w sobie wiele atrakcji. Program dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań klienta, gwarantując przy tym świetną zabawę.

imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie