Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Skutery śnieżne Laponia, Finlandia
Termin: 2011.04.02 - 2011.04.05
Kraj: Finlandia
Kategoria: quady, samochody terenowe
Cena: 1450,00 PLN
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

FINLANDIA - LAPONIA KRAINA ŚNIEGU I ZORZY POLARNEJ - WYJAZDY INDYWIDUALNE
 
Państwo: Finlandia
Region: Laponia
Miasto: Rovaniemi
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: Pobyt wypoczynkowy, Wyjazd rodzinny, sport ekstremalny,
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie: TV, Restauracja, Sauna, Parking, Sala konferencyjna, Internet , Stacja narciarska, Kolejka linowa, Orczyk narciarski, Winda, Narciarnia
 
Cena obejmuje:

- 3 noclegi w hotelu ***, pokoje 2-os. z łaz. 3 śniadania w formie bufetu, 3 gorące obiadokolacje, ubezpieczenie pakiet Signal Iduna Travel + pakiet sportów ekstremalnych (*), opiekę pilota.

 

Cena nie obejmuje:

- przelotu, dopłaty do pokoju 1-os. - 380 zł, wycieczek fakultatywnych.

 

UWAGA:

- dziecko do lat 14 mieszkające w jednym pokoju z 2 osobami dorosłymi - 410 zł zniżki.

 

 

 

 

 

(*) Sporty ekstremalne

- dyscypliny sportowe, których uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka, a w szczególności: sporty powietrzne takie jak: skoki ze spadochronem, paralotniarstwo, szybownictwo, pilotowanie jakichkolwiek samolotów silnikowych, kolarstwo górskie, sporty motorowe, wspinaczka wysokogórska, skalna, skałkowa, speleologia, skoki narciarskie, jazda po muldach, skoki akrobatyczne na nartach oraz sporty, w których wykorzystywane są pojazdy poruszające się po śniegu lub lodzie.
 

Cena podstawowa:
pakiet, pokój 2-osobowy, śniadania, wyżywienie HB

 
RAMOWY PROGRAM IMPREZY:
1 dzień

- godz. 08.00 zbiórka na lotnisku Okęcie Warszawie, hala odlotów, godz. 10.10 odlot samolot do Helsinek, godz. 13.00 przylot do Helsinek, godz. 17.45 odlot samolotu do Rovaniemi, godz. 19.05 przylot samolotu do Rovaniemi, transfer do hotelu, nocleg,

2-3 dzień

- śniadanie, możliwość skorzystania z pakietu wycieczek fakultatywnych

4 dzień

- bardzo wczesne śniadanie, transfer na lotnisko, godz. 08.15 odlot samolotu do Helsinek, godz. 09.30 przylot do Helsinek, godz. 12.30 odlot do Kopenhagi, godz. 13.30 przylot do Kopenhagi, godz. 15.30 odlot do Warszawy, godz. 16.55 przylot do Warszawy,
 
DOPŁATY:
- dopłata do pokoju 1-os. - 380 zł,
- wycieczki fakultatywne.
- ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej - 2,4%

ZNIŻKI:
UWAGA: dziecko do lat 14 mieszkające w jednym pokoju z 2 osobami dorosłymi - 410 zł zniżki.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
R-1 SAFARI Z RENIFERAMI - 2,5 h - cena 350 zł/os
Spotkanie z przewodnikiem w hotelu, transfer do Parku Reniferów na Kole Podbiegunowym. Wprowadzenie do technik hodowli reniferów w Laponii, uczestnicy nauczą się jak osiodłać renifery i zaprząc je do sań. Gdy renifery zostaną osiodłane, rozpoczyna się właściwe safari. Sunąc poprzez las obserwujemy cuda fińskiej dzikiej przyrody. Taka przejażdżka pozwala poznać smak tradycyjnego lapońskiego sposobu podróżowania; uczestnicy będą mieli okazje samodzielnie powozić reniferami. Pamiątką tej przejażdżki jest 'Reniferowe Prawo Jazdy'. W czasie postoju wokół leśnego ogniska serwowana jest tradycyjna fińska kawa z ciasteczkami. Po wycieczce renifery zostają odprowadzone do Parku i nakarmione. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową broszurę dotyczącą hodowania reniferów w Laponii.

R-2 RENIFEROWA WYCIECZKA NA FARMĘ HUSKY - 3h - 430 zł/os
Z hotelu w Rovaniemi grupa jest przetransportowana do Parku Reniferów na Kole Podbiegunowym. Renifery zostają zaprzężone do sań i rozpoczyna się wycieczka poprzez ośnieżony las. Jedynie w ten sposób można doświadczyć dzikiej lapońskiej przyrody i dotrzeć na farmę husky. Tamtejsze psy tylko czekają żeby zabrać nas na przejażdżkę. Po niej, uczestnicy będą mieli okazję żeby lepiej przyjrzeć się hodowli i treningowi tych przepięknych psów. Przed powrotem do parku reniferów, czeka jeszcze gorący sok ogrzewany przy ognisku. Transfer z parku do hotelu.

R-3 POSZUKIWANIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA RENIFERACH - 4 h - 420 zł/os
Spotkanie z przewodnikiem przy recepcji, transfer do Parku Reniferów. Wprowadzenie do technik hodowli reniferów w Laponii, uczestnicy nauczą się jak osiodłać renifery i zaprząc je do sań. Gdy renifery zostaną osiodłane, rozpoczyna się właściwe safari. Podróżujemy poprzez ośnieżony las do Wioski Świętego Mikołaja na Kole Podbiegunowym. Osobiście spotkamy się ze Świętym w jego oficjalnej siedzibie i odwiedzimy Pocztę Mikołajową. Wszystkie listy i karki wysłane z wioski otrzymują specjalny znaczek. Potem będzie chwila na odwiedzenie sklepu z pamiątkami i sklepu z rękodziełem. Przed powrotem każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe 'Reniferowe Prawo Jazdy' na dowód swoich umiejętności w powożeniu saniami. Drugą pamiątką będzie certyfikat przekroczenia Koła Podbiegunowego.

R-4 SAFARI W POSZUKIWANIU ZORZY POLARNEJ - 2,5h - 370 zł/os
Spotkanie z przewodnikiem wieczorem w hotelu, transport samochodem do Parku Reniferów na Kole Podbiegunowym. Renifery zostają zaprzężone do sań i rozpoczyna się wycieczka poprzez ośnieżony nocny las. Postój przy ognisku, pieczone kiełbaski i tradycyjna fińska kawa. Jeżeli niebo będzie czyste, może uda się zobaczyć zorzę polarną - światło północy. Powrót do parku saniami powożonymi przez renifery. Pamiątką wycieczki będzie broszura z informacjami o zorzy polarnej.

R-5 WYCIECZKA NA SKUTERACH ŚNIEŻNYCH NA FARMĘ HUSKY - 3h - 430 zł/os, dopłata do poj. wyk.skutera - 140 zł
Wycieczka skuterami śnieżnymi wzdłuż zamarzniętych rzek poprzez ośnieżone lasy na farmę husky. Po przyjeździe, pasterz zapozna uczestników z różnymi aspektami opiekowania się i hodowania syberyjskich husky. Następnie na uczestników czeka emocjonująca przejażdżka saniami zaprzęgniętymi w te psy. Powrót do hotelu na skuterach

R-6 WYCIECZKA NA SKUTERACH ŚNIEŻNYCH DO WIOSKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - 3,5 h - 390 zł/os, dopłata do poj. wyk.skutera - 140 zł
Wycieczka na Koło Podbiegunowe do Wioski Świętego Mikołaja. Osobiście spotkamy się ze Świętym w jego oficjalnej siedzibie i odwiedzimy Pocztę Mikołajową. Potem będzie chwila na odwiedzenie sklepu z pamiątkami i napisanie pocztówek. Wszystkie listy i karki wysłane z wioski otrzymują specjalny znaczek. Przed powrotem każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat przekroczenia Koła Podbiegunowego. Powrót do miasta na skuterach śnieżnych.

R-7 WYCIECZKA NA SKUTERACH ŚNIEŻNYCH NA FARMĘ RENIFERÓW - 3h - 420 zł/os
Wycieczka skuterami śnieżnymi na prawdziwą lapońską farmę reniferów, gdzie uczestnicy poznają tajniki hodowli reniferów i spotkają się z prawdziwym pasterzem. Po krótkiej przejażdżce saniami zaprzęgniętymi w renifery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe 'Reniferowe Prawo Jazdy'. Na zakończenie, na wszystkich czeka filiżanka prawdziwej fińskiej kawy i sok jagodowy w tradycyjnym lapońskim namiocie.. Powrót do hotelu skuterami śnieżnymi poprzez ośnieżone lasy.

R-8 ZIMOWA PRZYGODA ZE SKUTERAMI ŚNIEZNYMI I PSAMI HUSKY - 3,5h - 550 zł/os, dopłata do poj. wyk.skutera - 140 zł
Wskakujemy na skutery i jedziemy na farmę husky. Sfora psów już czeka, aby nas zabrać na 40-60 minutową przejażdżkę poprzez dzikie ostępy Laponii. Po powrocie czeka na nas ciepły sok i ognisko, przy którym uczestnicy poznają te wspaniałe zwierzęta. Powrót do hotelu skuterami.

R-9 ARKTYCZNA WYCIECZKA SKUTERAMI ŚNIEŻNYMI - 2H - 350 zł/os, dopłata do poj. wyk.skutera - 140 zł
Chcesz się nauczyć prowadzić arktyczny pojazd? A nawet jeżeli już jesteś doświadczonym kierowcą, ta wycieczka jest niepowtarzalną okazją, żeby poznać dziką przyrodę Laponii. Czeka na Ciebie przejażdżka poprzez ośnieżone lasy, zamarznięte rzeki i jeziora. Cudowna okazja dla fotografów amatorów, aby zrobić kilka interesujących zdjęć krajobrazu.

R-10 NOCNE SAFARI SKUTERAMI ŚNIEŻNYMI - 3H - 400 zł/os, dopłata do poj. wyk.skutera - 140 zł
Opuszczamy oświetlone miasto Rovaniemi i wyruszamy w dzikie ostępy na skuterach śnieżnych. Po drodze postój przy ognisku rozpalonym w lesie. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy zorzę polarną - światło północy. Podczas wycieczki uczestnicy otrzymają broszurę dotyczącą tego niesamowitego zjawiska. Powrót do miasta późnym wieczorem.

R-11 DWUGODZINNA WYCIECZKA HUSKY - 2h - 450 zł/os
Spotkanie z przewodnikiem przy recepcji hotelowej, transfer na farmę husky, gdzie powita nas sfora tych psów. Te przyjazne psy są już gotowe, aby zabrać nas na prawdziwe safari na saniach ciągniętych przez psie zaprzęgi. Jest to niezapomniane przeżycie. Zanim wyruszymy uczestnicy dowiedzą się wszystkiego, co potrzebne aby sprawnie kontrolować zaprzęgi. Trasa wycieczki powiedzie poprzez ośnieżone łąki i lasy, gdzie jedynym dźwiękiem będzie uderzanie psich łap o śnieg i ślizg płóz po śniegu. Po safari czeka na uczestników gorący sok na farmie. Transfer do hotelu samochodem.

R-12 PRZYGODA WĘDKARSKA - 3,5 H - 380 zł/os
Ruszamy skuterami śnieżnymi na północ szlakiem wiodącym wzdłuż zamarzniętej rzeki Ounasjoki, poprzez ośnieżone lasy i wzgórza podziwiając przepiękne wiejskie krajobrazy Laponii. Kierując się dalej poprzez białe pokryte śniegiem pola dojeżdżamy nad niewielkie dzikie jezioro. Delektując się ciszą przygotowujemy sprzęt wędkarski. Spróbuj swoich sił w tradycyjnym wędkowaniu spod lodu i usmaż swoją zdobycz nad ogniskiem. Powrót do hotelu.

R-13 SAFARI SKUTERAMI ŚNIEŻNYMI NAD DZIKIE JEZIORO - 5-6 h, 570 zł/os, dopłata do poj. wyk.skutera - 280 zł
Jest to jeden z najbardziej fascynujących programów safari, prawdziwe wyzwanie. Pozwala zobaczyć to co najlepsze w lapońskiej, dzikiej przyrodzie. Jedziemy skuterami wzdłuż zamarzniętych rzek, przez ośnieżony krajobraz w kierunku jeziora ukrytego w głuszy. Na miejscu uczestnicy próbują swoich sił w tradycyjnym wędkowaniu spod lodu. Potem przy ognisku serwowany jest tradycyjny lapoński lunch. Powrót skuterami do miasta. Przejedziemy dystans ok. 75-100 km.

R-14 POSZUKIWANIE ZORZY POLARNEJ W RAKIETACH ŚNIEŻNYCH - 2,5 h, 230 zł/os
Późnym wieczorem spotykamy się z przewodnikiem w hotelu. Jedziemy samochodem w kierunku niecki, gdzie rozpoczniemy poszukiwania. Wędrujemy w rakietach śnieżnych przez spokojny las o zmierzchu, zatrzymujemy się na polanie i przy ognisku delektujemy się gorącą czekoladą i ciasteczkami. W czasie poczęstunku przewodnik opowiada o faktach i legendach związanych z zorzą. Jeżeli niebo jest czyste być może uda nam się rzeczywiście zobaczyć zorzę tańczącą na niebie. Wszyscy uczestnicy otrzymają także broszurę zawierającą ciekawe informacje na temat zorzy. Powrót w rakieta do samochodu i transfer do hotelu.

UWAGA:
Sprzęt i ubranie potrzebny w czasie atrakcji na świeżym powietrzu: kombinezony termiczne, buty, rękawice, kaski / czapki, paliwo, posiłki i/lub przerwy kawowe a także opieka angielskojęzycznego przewodnika są zawarte w cenie. Cena nie obejmuje osobistej odpowiedzialności za zniszczenia pojazdu do wysokości 800 euro/wypadek. Podane ceny obowiązują przy 2 osobach na jeden skuter. Dzieci poniżej 15 roku życia otrzymują 50% zniżki (w okresie 01.12.- 12.01.11 zniżką wynosi 25 %). Zgodnie z fińskim prawem kierowca musi mieć ukończone 15 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Skutery są ubezpieczone zgodnie z wymaganiami prawa fińskiego

 

 

termin

dni

cena od osoby

od:2011-12-04 do:2011-12-07

4

1380 PLN

od:2011-12-11 do:2011-12-14

4

1380 PLN

od:2011-12-18 do:2011-12-21

4

1380 PLN

od:2011-01-06 do:2011-01-09

4

1380 PLN

od:2011-02-05 do:2011-02-08

4

1380 PLN

od:2011-02-19 do:2011-02-22

4

1380 PLN

od:2011-02-26 do:2011-03-01

4

1380 PLN

od:2011-03-05 do:2011-03-08

4

1380 PLN

od:2011-03-12 do:2011-03-15

4

1380 PLN

od:2011-03-19 do:2011-03-22

4

1380 PLN

od:2011-03-26 do:2011-03-29

4

1380 PLN

od:2011-04-02 do:2011-04-05

4

1380 PLN

od:2011-04-16 do:2011-04-19

4

1380 PLN

imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie