Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Trekking Monte Rosa - wyprawa górska Włochy
Termin: 2011.08.16 - 2011.08.26
Kraj: Maroko, Europa
Kategoria: quady, samochody terenowe, skutery sniezne, nurkowanie, kampery, barki, narty
Cena: 1700,00 PLN
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

Włochy to prawdziwy potentat na europejskim rynku turystycznym. Turystów przyciągają przepiękne krajobrazy Piemontu, małe senne miasteczka Sardynii czy Sycylii, w których życie toczy się odwiecznym powolnym rytmem, słynne plaże wybrzeża Adriatyku i oczywiście wielkie miasta jak Rzym, Mediolan czy Florencja słynące z słynnych zabytków i najciekawszych muzeów na świecie.

Masyw Monte Rosa, drugi co do wysokości masyw alpejski, położony w Alpach Pennińskich, na granicy Szwajcarii i Włoch. Znajduje się tu kilkanaście szczytów przekraczających 4000 m n.p.m. najwyższe z nich to: Dufourspitze (4634 m n.p.m.), Nordend (4609 m n.p.m.) i Zumsteinspitze (4563 m n.p.m.). Zbudowany ze skał krystalicznych. Stoki pokryte są wiecznymi śniegami i licznymi lodowcami.

PROGRAM

Katowice –Tschaval- Lago Gabiet –Lago Verde- schronisko Gnifetti –Piramide Vincent- Balmenhorn (4167 m) - Corno Nero (4322 m) – Ludwigshohe (4341m) - schr. Regina Margherita (4554 m.) – Zumsteinspitze (4563 m)

 Wyprawę zaczynamy od przejazdu z Katowic do Tschaval. Po krótkim odpoczynku w kierunku Gabiet na wysokości 2342m skąd ścieżką dochodzimy do jeziora Lago Verde. Następnie licznymi zakosami oraz skalną granią dochodzimy do schroniska Gnifetti (3647m) gdzie rozbijamy namioty i spędzamy noc. Kolejnego dnia wyruszamy w kierunku naszego pierwszego celu czterotysięcznika Piramide Vincent o wysokości 4256m. Szczyt zdobywamy po wspinaczce lodowcem po około 3 godzinach. Po około 8 godzinach znajdujemy się z powrotem w schronisku Gnifetti. Następnego dnia rano wyruszamy w kierunku schronu Balmenhorn, który jest będzie nasza bazą wypadową z której będziemy zdobywać Corno Nerro (4322m) i Ludwigshohe (4341m). Oba szczyty planujemy zdobyć tego samego dnia. Po noclegu w schronie zaczynamy kolejną wspinaczkę śnieżnymi polami w kierunku przełęczy Lisjoch, następnie udajemy się w kierunku Parrotspitze (4436m). Szczyt ten zdobywamy zachodnią granią. Następnie schodzimy na przełęcz Sesser (4436m) oraz wędrujemy południowo-zachodnimi stokami Punta Gnifetti w kierunku najwyżej położonego schroniska alpejskiego Margarita-Hut. Po noclegu wyruszamy zdobyć kolejny czterotysięcznik Zumsteinspitze o wysokości 4563m. W zależności od samopoczucia oraz kondycji uczestników istnieje możliwość wejścia na trudny i niebezpieczny Duforspitze. Przy zrealizowaniu w terminie całego planu i zapasie czasowym można pokusić się o próbę wejścia na Lyskamm (4527 m), bądź odpocząć w malowniczych dolinach.

 

Termin: 16.08.2011- 26.08.2011

Cena: 1700,00 PLN

Cena zawiera:

  • Organizację wyprawy,
  • wyżywienie (sami przyrządzamy posiłki na kuchenkach),
  • specjalne ubezpieczenie alpinistyczne (obejmujące ewentualną akcję śmigłowcem),
  • noclegi w schronach biwakowych oraz w namiotach,
  • podstawowe szkolenie,
  • zjazd kolejką ze schroniska Gnifetti.

 

Cena nie zawiera:

  • Transportu,
  • alkoholu,
  • dodatkowych atrakcji podczas zwiedzania.

 

Co warto ze sobą zabrać?

Mocne buty (najlepiej skorupy, mogą być też skórzane lub z cordury),kombinezon na wiatr i deszcz, 2 ciepłe swetry, ciepłe spodnie, grube skarpety, rękawice, chroniące także przed wiatrem, czapka, okulary przeciwsłoneczne (najlepiej lodowcowe), ochraniacze (stuptuty), pojemnik z gazem typu Epi lub Bleuet-0,5kg, lepiej z palnikiem, wygodny plecak z miejscem na prowiant, ciepły śpiwór, karimata, ochraniacze (stuptuty), termos dobrze jest zabrać tabletki regenerujące, np. plusszz, isostar, latarka, lepiej czołówka, zegarek, przybory toaletowe, sztućce, menażka, wyposażenie wspinaczkowe- raki, czekan, kask, uprząż, karabinek zakręcany z pętlą, dobrze jest mieć kijki teleskopowe oraz folia ratunkowa.

UWAGI: W wyprawie nie mogą uczestniczyć osoby z chorobami uniemożliwiającymi pobyt na wysokości i w tropikach. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Przed wyjazdem warto zaszczepić się przeciw żółtaczce A i B oraz tężcowi.
imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie