Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Wyprawa górska Nepal, trekking Nepal
Termin: 2011.10.25 - 2011.11.15
Kraj: Azja
Kategoria: quady, samochody terenowe, skutery sniezne, nurkowanie, kampery, barki, narty
Cena: 7000,00 PLN
wynajem quadów

Nepal leżący pomiędzy Indiami a Chinami określany jest mianem raju dla alpinistów. Ponad 80% całego terytorium kraju pokrywają góry. Do najważniejszych pasm górskich należą Himalaje Wysokie z Mount Everest oraz leżące w środkowej części kraju Himalaje Niskie, którego szczyty osiągają wysokość od 2 000 - 4 000 m n.p.m. Łącznie na terytorium Nepalu znajduje się prawie 400 szczytów w tym aż 8 zaliczanych do najwyższych gór świata. Turystyka górska nie ogranicza się jednak tylko do wspinaczki wysokogórskiej. W porozumieniu z rządem organizowane są wyprawy trekkingowe (okolice Everest, Annapurna, Landtand i Dolpo), skoki na bungy (160 metrowy most nad rzeką Bhote Koshi) przeloty balonami i paralotniami. Nepal posiada także parki narodowe, gdzie zobaczyć można tygrysy bengalskie, najrzadsze koty świata będące pod całkowita ochroną. Będąc w Nepalu nie sposób nie trafić do Katmandu, najbardziej zaludnionej stolicy świata (600 osób na km ), gdzie zobaczyć można klasztory buddyjskie, ruiny pałacu królewskiego oraz muzeum etnograficzne (stała ekspozycja mumii znalezionych w górach).

 

Program

Kathmandu – Pokhary - Kali Gandaki – Marpha- Yak Kharka – Dapa Peak – Marpha – Jomsom- Pokhary- Kathmandu
 

Wyprawę zaczynamy lotem do stolicy Nepalu Kathmandu. Następnie udajemy się punktu początkowego wielu tras trekkingowych do Pokhary. Wieczorem mamy okazje, przejechać się rikszą po starówce. W Pokharze organizujemy tragarzy, prowiant i wyruszamy na 5-dniowa wyprawę najgłębsza na świecie doliną Kali Gandaki. Podczas wędrówki przedzieramy się przez tropikalną dżunglę, przechodzimy przez ruchomych wiszących mosty oraz odwiedzamy małe wioski. W wiosce Tatopani kąpiemy się w gorących źródłach. W Tukuche wstępujemy na nabożeństwo do gompy buddyjskiej. Mamy okazję podziwiać kilka malowniczych wodospadów oraz Masyw Dhaulagiri o wysokości 8167m. Łatwy trekking kończy się w wiosce Marpha. Od tej tego odcinka drogi zaczyna się nasza górska przygoda. Zaczynamy od odwiedzenia klasztoru buddyjskiego, następnie podchodzimy do Pastwiska Jaków czyli Yak Kharka (3960m).

Rozbijamy obozowisko oraz celem aklimatyzacji spędzamy kolejny dzień w obozie. Następnego dnia rano podchodzimy na przełęcz Dapa (5200m). Po dotarciu na przełęcz rozbijamy w jej pobliżu obóz. Następnego dnia wchodzimy śnieżną granią na Dapa Peak. Po okooło 4 godzinnej wędrówce stajemy na szczycie pierwszego sześciotysięcznika. Podziwanimy niesamowitą panoramę rozlegająca się ze szczytu, oraz widok na sąsiadujące szczyty Dhaulagiri oraz Annapurnę. Po krótkim odpoczynku schodzimy do bazy. Podejmujemy wyprawę zdobycia kolejnych sześciotysięczników (6087m) oraz (6225m). Oba szczyty staramy się zdobyć południowymi graniami. Z obu wierzchołków mamy niesamowity widok na północną ścianę Dhaulagiri oraz lodową Sita Chuchura. Kolejne 2 dni zajmuje nam zejście do wioski Marpha. Następnie podchodzimy do Jomsom i locimy samolotem do Pokhary. Pozostały czas przeznaczamy na rafting, zwiedzanie Pokhary, Kathmandu oraz Patanu.

Termin: 25.10- 15.11.2011

Cena: 7000,00 PLN

Cena zawiera:

 • Organizację wyprawy,
 • przelot do Kathmandu i z powrotem,
 • przelot Jomsom-Pokhara,
 • przejazdy,
 • wyżywienie (sami gotujemy posiłki na kuchenkach bądź korzystamy z miejscowych barów),
 • specjalne ubezpieczenie alpinistyczne (obejmujące ewentualną akcję śmigłowcem),
 • noclegi w namiotach i hotelikach typu guest house,
 • szkolenie w zakresie poruszania się w górach wysokich,
 • tragarzy,
 • rafting,
 • koszta związane ze zwiedzaniem.

Cena nie zawiera:

 • Wizy nepalskiej,
 • podatku wylotowego,
 • noclegów i wyżywienia w lokalach wyższej kategorii,
 • alkoholu.

 

Co warto ze sobą zabrać?

Trwałe buty najlepiej skorupy, kurtka i spodnie na wiatr i deszcz, 2 ciepłe swetry (najlepiej polary 300) ewentualnie polar i sweter, puchowy bieliznę przeciwpotną, ciepłe spodnie (polar 200 lub 300), grube i cienkie skarpety, rękawice chroniące przed wiatrem, najlepiej łapawice, koniecznie za duży śpiwór, minimum do -20 stopni, gruba karimata czapka, lepiej dwie- na zimno i na słońce wygodne, okulary przeciwsłoneczne, palnik do kuchenki butanowej, wygodny plecak z miejscem na prowiant, termos tabletki regenerujące, np. plusszz, isostar, czołówka ochraniacze (stuptuty) zegarek, przybory toaletowe, menażkę i sztućce raki, czekan i kijki teleskopowe folia NRC.

UWAGI: W wyprawie nie mogą uczestniczyć osoby z chorobami uniemożliwiającymi pobyt na wysokości i w tropikach. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Przed wyjazdem warto zaszczepić się przeciw żółtaczce A i B oraz tężcowi.

Dodatkowe Atrakcje:


imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie