Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Wyprawa górska Pik Lenina - trekking Kirgizja, wyprawa Kirgistan, góry Pamir
Termin: 2011.07.06 - 2011.07.26
Kraj: Azja
Cena: 5600,00 PLN
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

Góry Pamir położone są w południowo - wschodnim Kirgistanie, w Gornobadachszajskim Okręgu Autonomicznym, na granicy z Chinami i Afganistanem. Ich najwyższym szczytem jest Pik Komunizma (7495 m n.p.m.). W górach jest około 7 tyś. lodowców, których łączna powierzchnia sięga 7515 km kw. Pik Lenina leży w północnowschodnim Pamirze, nazywanym Zaałtajskim. Od Ałtaju oddziela go rzeka Kazył-Su. Główne pasmo ma długość 150 km. Pik Lenina został odkryty dla alpinistów dopiero w 1871 roku. Szczyt na wprawdzie himalajskie wymiary jednakże jest jednym z niewielu siedmiotysięczników na który może próbować wejść osoba nie będąca wykwalifikowanym alpinistą. Z powodu łagodnie nachylonych stoków czekają nas dość długie podejścia, często w miękkim śniegu.

Program

Okęcie - Biszkeku - Osz - Ługowa Polana - Przełęcz Podróżników - Pik Razdielnej – Pik Lenina - Osz - Biuszkeku - Okęcie

 Wyprawę zaczynamy lotem z Okęcia do Biszkeku w Kirgizji skąd następnie lecimy do Osz. Po załatwieniu formalności, zakupu żywności oraz paliwa wynajętym terenowym UAZem kierujemy się ku bazie na Ługowej Polanie położonej na wysokości 3800m otoczonej ze wszystkich stron górami. Nad bazą widnieje sylwetka Piku XIX Zjazdu Partii. Kolejny dzień zaczynamy wspinaczką przez Przełęcz Podróżników 4000m do obozu pierwszego. Następnie rankiem wyruszamy na wysokość 5300m do obozu drugiego. Kolejny dzień to wyprawa do obozu trzeciego znajdującego się na wysokości 6100m , po drodze którego mamy możliwość zaliczyć Pik Razdielnej. Spędzamy noc w trzecim obozie, następnie wracamy do obozu pierwszego. Kolejny dzień do odpoczynek. Następne 2 dni to ponowne podejście do obozu trzeciego. Ze względu na brak czasu, warunki pogodowe, stan zdrowia uczestników oraz z innych powodów sposób aklimatyzacji może być inny niż podany powyżej. Kolejny dzien to wędrówka 7-10 godzinna i próba zdobycia szczytu. Ewentualny czas wolny poświecimy na podziwianiu kirgiskiej przyrody.

Termin: 06.07- 26.06.2011

Cena: 5600,00 PLN

 

Cena obejmuje:

 • organizację wyprawy,
 • przelot do Biszkeku i z powrotem,
 • przelot Biszkek-Osz-Biszkek,
 • przejazdy, w tym przejazd samochodem terenowym do bazy,
 • wyżywienie (sami gotujemy posiłki na kuchenkach), a także korzystamy z miejscowych barów i restauracji,
 • specjalne ubezpieczenie alpinistyczne (obejmujące ewentualną akcję śmigłowcem),
 • noclegi w namiotach wyprawowych oraz na kwaterach,
 • w turbazach, a także tańszych hotelach,
 • szkolenie w zakresie poruszania się w górach wysokich,
 • zezwolenie na wspinaczkę,
 • rejestrację,
 • przepustki,
 • opłatę ekologiczną,
 • opłatę za poręczówki.

Cena nie obejmuje:

 • nadbagażu,
 • opłaty wylotowej 10$,
 • dodatkowych atrakcji podczas zwiedzania.

Co warto zabrać?

Skorupy lub buty termiczne, kurtka i spodnie na wiatr i deszcz, 2-3 ciepłe polary, dwu lub trzywarstwowe, kurtka puchowa+polar, bieliznę przeciwpotną, ciepłe spodnie- polar 300-400, grube i cienkie skarpety, rękawice podwójne, z luzem zewnętrzne łapawice oraz dwie pary wewnętrznych, łapawice puchowe, śpiwór minimum do –30 stopni, najlepiej puchowy, gruba karimata lub mata samopompująca, czapka, lepiej dwie- na zimno i na słońce, okulary lodowcowe i gogle, palnik do kuchenki butanowej, jeszcze lepiej maszynka benzynowa, wygodny plecak z miejscem na prowiant, termos, tabletki regenerujące, np. plusszz, isostar, aspiryna, antybiotyk, ibuprom, imodium, czołówka, ochraniacze (stuptuty), zegarek, przybory toaletowe, menażkę i sztućce, raki i kijki teleskopowe folia NRC, rozgrzewacze chemiczne, czekan, uprząż z karabinkami zakręcanym- 2-3 raki dobrze mieć płachtę biwakową , podstawowa apteczka, botki puchowe, maska przeciwwietrzna, małpa lub t-block, petle i karabinki.

UWAGI: W wyprawie nie mogą uczestniczyć osoby z chorobami uniemożliwiającymi pobyt na wysokości i w tropikach. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Przed wyjazdem warto zaszczepić się przeciw żółtaczce A i B oraz tężcowi.
imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie