Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

 

 

 

 

Prezenty na każdą okazję! 

zapisz się wypisz się
Wyprawa górska Tanzania - trekking Kilimandżaro
Termin: 2011.07.15 - 2011.07.28
Kraj: Afryka
Kategoria: jachty, quady, samochody terenowe, skutery sniezne, nurkowanie, kampery, barki, narty
Cena: 9300,00 PLN
wynajem quadówwynajem quadówwynajem quadów

Tanzania leży w Afryce wschodniej nieco na południe od równika. Na jej terenie znajduje się najwyższy szczyt Afryki cel naszej wyprawy Kilimandżaro. Do największych przyrodniczych atrakcji turystycznych należy liczne Parki Narodowe. Na terenie Tanzanii mieszka wiele grup etnicznych, ich szacunkowa liczba sięga ponad 120. Są to plemiona należące głównie do rodziny ludów Bantu, z których najliczniejsi to Nyamwezi i Sukuma. Na północy na pograniczu kenijskim żyją Masajowie.

Kilimandżaro najwyższa spośród afrykańskich gór, o wysokości 5895 m, 4 znajduje się w Tanzanii, w północnej części kraju, niedaleko granicy z Kenią. Kilimandżaro w języku suahili oznacza "iskrzącą się górę" i trudno byłoby dla niej znaleźć piękniejsze imię. Gigantyczna korona śniegów wyrasta nad zielone morze puszczy i sawanny, stanowiąc widok równie wspaniały co nierealny. Kilimandżaro jest wielkim masywem wulkanicznym z gigantycznym owalnym kraterem o długości 60 i szerokości 40 kilometrów.

Program

Okęcie - Nairobi - Moshi - Kilimandżaro - Pak Narodowy Lake Manyara – Krater Ngoro-Ngoro – Nairobi

 Wyprawę zaczynamy lotem z Okęcia do Nairobi, skąd następnie autokarem udajemy się do Moshi w Tanzanii. Tam załatwiamy formalności związane z wejściem na Kilimandżaro ewentualny czas wolny spędzamy odwiedzając malajską wioskę lub podziwiamy wodospad Marangu. Kolejny dzień zaczynamy przedzierając się przez dziką, gęstą dżunglę docierając do pierwszego miejsca noclegowego na wysokości 2800 Machame Camp. Następnego dnia wyruszamy do obozu Shira Hut 3500m. Kolejny dzień to podejście do Lava Tower 4200 m i zejście do Baranco Camp 3900m co zapewnia lepszą aklimatyzację. Czwarty dzień to podchodzenie do ostatniego obozu Barafu 4600m po drodze trawersujemy południowe zbocza Kibo podziwiając ciekawą roślinność. Wejście na szczyt zaczynamy o północy z uwagi na fakt, że, w nocy jest zimno i zamarznięte piargi ułatwiają stopą oparcie. Po kilku godzinach wędrując przez miejsce zwane Gillman’s Point, przechodząc koło tajemniczego wnętrza wulkanu z jednej strony i błyszczących lodowców z drugiej docieramy na wymarzony szczyt Kilimandżaro. Podziwiamy bezkresne, niezwykle urzekające widoki na morze chmur pokrywające kontynent. Po zejściu z szczytu odpoczywamy w Moshi. Kolejnego dnia wynajętymi Land Roverami udajemy się na dwu dniowe safari, przez miasteczko Mto Wa Mbu w kierunku Parku Narodowego Lake Manyara. Położny nad brzegiem Jeziora park obfituje w gazele impala, bawoły, słynne lwy wspinające się na drzewa, hieny, żyrafy, hipopotamy oraz ponadto 350 gatunków ptaków. Po noclegu w Mto Wa Mbu kierujemy się w stronę krateru Ngoro-Ngoro, gdzie występują tu na małej powierzchni niemal wszystkie zwierzęta zamieszkujące Afrykę Wschodnią. Dno krateru, stanowiące naturalne pastwisko, położone jest na wysokości około 600 m. n. p. m. W przeddzień odlotu wracamy do Nairobi, skąd po dwutygodniowej wyprawie wracamy do Polski.

Termin: 15.07.- 28.07.2011

Cena:9300,00 PLN

Cena zawiera:

 • wyżywienie,
 • przelot do Nairobi i z powrotem,
 • dojazd na lotnisko zagraniczne,
 • przejazdy na miejscu,
 • specjalne ubezpieczenie trekkingowe,
 • noclegi w hotelikach typu "rest house" "campsite" oraz w schroniskach górskich,
 • safari- Manyara i Ngorongoro,
 • opłaty parkowe,
 • zezwolenie na sześciodniowy trekking,
 • wynajęcie licencjonowanej agencji (przewodnicy, tragarze),
 • podstawowe szkolenie.

Cena nie zawiera:

 • wiz,
 • napiwków (zwyczaj obowiązkowy),
 • wstępu do wioski masajskiej oraz alkoholu.

Co warto zabrać:

Mocne buty (najlepiej skorupy, mogą być też skórzane lub z cordury), kombinezon na wiatr i deszcz, 2 ciepłe swetry (najlepiej polary), bieliznę przeciwpotną (takżena nogi), skarpety (cienkie i grube), rękawice, czapka, lepiej dwie- na zimno i na słońce, okulary przeciwsłoneczne, (najlepiej lodowcowe), ciepły śpiwór, karimata, 2 plecaki duży dla tragarza średni dla siebie, termos, leki przeciwmalaryczne (np. arechin, darapin, lariam, chlorochina), tabletki regenerujące (plusszz, isostar), latarka, lepiej czołówka, zegarek, menażka, folia ratunkowa, kijki teleskopowe.

UWAGI: W wyprawie nie mogą uczestniczyć osoby z chorobami uniemożliwiającymi pobyt na wysokości i w tropikach. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Przed wyjazdem warto zaszczepić się przeciw żółtaczce A i B oraz tężcowi.
imprezy integracyjne
imprezy integracyjne fun-ski.pl quady przyczepy24.pl imprezy dla firm funsail.pl barki.eu funsail.pl kampery.pl www.ciekaweprezenty.eu imprezy integracyjne imprezy integracyjne jachty24.pl funsail.pl obozy narciarskie